Антисептики та дезінфікуючі засоби: відмінності, засоби застосування

Антисептики та дезінфікуючі засоби – це хімічні речовини, за допомогою яких знищують або пригнічують зростання патогенних мікроорганізмів. Перші нанос...

Антисептики та дезінфікуючі засоби – це хімічні речовини, за допомогою яких знищують або пригнічують зростання патогенних мікроорганізмів. Перші наносяться на шкірні покриви, а другі на поверхню різноманітних предметів. Зазвичай дезінфікуючі засоби мають високу токсичність, що може нашкодити живій тканині. Є й універсальні препарати, які підходять як для дезінфікування рук, так і меблів, обладнання та іншого. Антисептики і дезинфікуючі засоби можна легко замовити онлайн, головне розібратися який саме засіб вам потрібний.

Антисептики та дезінфікуючі засоби: види, особливості

Стежити за чистотою рук – означає не допустити поширення різноманітних інфекцій. Дезінфекція їх поділяється на кілька видів:

  • Гігієнічну;
  • Побутову;
  • хірургічну.

Побутова означає використання води та мила, а інших застосовують спеціальні засоби – антисептики. Вони можуть бути виготовлені на основі спирту або безспиртовими, з добавками у вигляді поверхнево-активних речовин. Форма випуску: гелі, рідини, спреї, серветки.

Які бувають антисептики?

Антисептики можуть бути у вигляді рідини, гелю, спрею та рідкого мила. Для ефективної обробки рук потрібно 3 мл рідини. При цьому згідно з рекомендаціями ВООЗ втирати його необхідно протягом 30 секунд. Використовуючи спрей, ми зазвичай робимо 2-3 упорскування на шкіру рук. Спирт при цьому висихає за 4-5 секунд, і належного результату не приносить, тобто руки, як і раніше, залишаються необеззараженими. Для якісної обробки шкіри необхідно зробити близько 20 натискань на спрей для набору необхідних 3 мл рідини, потім безперервно розтирати протягом 30 секунд. Обидва ці засоби рекомендується використовувати, коли немає можливості помити руки з милом. Рідке антисептичне мило є одним із найефективніших засобів, тому що при миття рук воно повністю обволікає кисті. Піна, яка утворюється під час намилювання, потрапляє на ті ділянки шкіри, куди не потрапив засіб. Потім при змиванні разом із піною з поверхні рук йдуть усі бактерії, мікроби та віруси.

Також антисептики та дезінфектори можна класифікувати за хімічним складом. Антисептики бувають на основі:

  • спирту (універсальний, вбиває мікроорганізми, віруси, гриби);
  • четвертично амонієвих сполук (вбивають патогенні мікроби, у т.ч. мікрогриби);
  • йоду (має виражені протимікробні властивості);
  • перекису водню (використовується при обробці відкритих ран);
  • борної кислоти (застосовується для лікування дерматиту та отиту);
  • перманганату калію (використовується розведеним під час купання немовлят);
  • хлоргексидину (використовується для обробки слизових оболонок).

Дезінфікуючі засоби бувають на основі хлору, спирту, перекису водню, ЧАС (четвертично амонієві сполуки), лугів та кислот.

Як вибрати антисептик?

Багато коштів продаються у вигляді концентрату, який слід розводити. Готовий антисептик у цьому плані набагато зручніший і швидший, можна підібрати собі невеликий флакон у вигляді гелю або спрею. За вартістю вигіднішою покупкою буде концентрат, оскільки з нього вийде більша кількість антисептичного засобу.

Де можна купити якісні засоби для дезінфекції та антисептичні препарати?

Сайт Моя Аптека продає оптом та в роздріб сучасні високоефективні безпечні продукти для антисептичної обробки та дезінфекції виробництва різних країн. Важливо пам'ятати, що обробляти слід не тільки руки, а й предмети з поверхнями, до яких ми торкаємось, наприклад, мобільний телефон, навушники, вимикачі, ручки дверей, клавіатура комп'ютера, вентилі змішувачів. Щоб не протирати їх щогодини, краще використовувати дезінфектори з пролонгованою дією для забезпечення захисту протягом кількох годин.

14 июля 2023, 10:51 | Просмотры: 546

Добавить новый комментарий

Для добавления комментария, пожалуйста войдите

0 комментариев